Ham Radyo dünyasının en tanınmış yarışmalarından biri olan

CQ World Wide DX Contest   (CQWW) bu sene de 26 -27  Ekim günlerinde tüm dünyadan amatörlerin katılımları ile yapıldı.
Uzun bir aradan sonra TRAC Kadıköy şubesi olarak  haftalardır bu  yarışmaya hummalı bir şekilde hazırlanıldı.

Dernek lokalimizin elektrik topraklama hatlarından, HF antenlerine, özel kulaklıklardan kuvvetlendiricilere kadar  tüm telsizler elden geçirildi. İnce ayarları yapıldı heyecanla Cuma gecesini cumartesine bağlayan gece saat 3:00 beklenmeye başlandı. Saat  3:00 ı  gösterdiğinde tüm HF frekanslarında ibreler bir anda yükselmeye başladı. Derneğimiz YM2KK olarak  öncelikle gece şartlarına uygun olan 80 M. 3.5 Mhz de çalışmaya başlandı. Saatler ilerledikçe istasyon üzerine istasyon raporları alınıyor, görüşmeler yapılıyor, bilgisayara  kayıtlar işleniyor. Kısacası heyecan dorukta  telsiz nöbetleşe kullanılıyordu.
Cumartesi için derneği ziyarete gelen amatör arkadaşlarımızla sohbetler ediliyor, ara-ara  telsiz başına üyelerimiz geçip  bizleri dinlendiriyordu. Hava kararıp  ziyaretçilerimiz evlerinde döndüğünde daha önceden planlı olarak vardiyalar değişiyor dinlenmiş  amatörlerimiz istasyonda nöbeti devralıyorlardı.

Pazar  akşamına değin bu  görüşmeler tüm hızı ile devam etti ve sonunda Pazarı Pazartesiye bağlayan  gece saatlerimiz tekrar  03:00 ı  gösterdiğinde 48 saat süren maraton bir anda yerini sessizliğe bırakarak  son buldu.

YM2KK olarak  48 saat içerisinde 600 ün üzerinde farklı ülke istasyonları ile yapılan görüşmeler neticesinde Dernek şubemiz Türkiye 3. Sü Dünya 139. Su Asya 15. Si olarak  bu seneki  yarışmayı tamamlamıştır.

 Seneye çok daha kuvvetli donanım, konum ve takım ile bu yarışa sizleri de bekliyoruz.

TRAC Kadıköy Şubesi